Covid 19 a CHEMOSVIT FOLIE

Keď sa začal šíriť nový koronavírus Covid 19 z Ázie do Európy Slovensko patrilo ku krajinám, ktoré postupovali veľmi razantne proti šíreniu tejto pandémie. Keďže patríme medzi výrobcov potravinových obalov nemohli sme si dovoliť príliš obmedziť výrobu, no zároveň sme museli veľmi rýchlo zabezpečiť všetky potrebné opatrenia. Nedostatkové dezinfekčné prostriedky sme si začali vyrábať vo svojich laboratóriách a s rúškami nám našťastie pomohla sesterská spoločnosť Fibrochem. Naši zamestnanci si v priebehu pracovnej zmeny môžu vymeniť aj niekoľko rúšok, ktoré majú k dispozícii. Pracovať pri stroji s rúškom na tvári je náročné, preto si môžu vybrať z 2 typov, ktoré sú k dispozícii.

Bezšvové pletené rúško obsahujúce 90%  alebo textilné tkané rúško Karpathia® obsahujúce 100% polypropylénového certifikovaného slovenského vlákna Prolen® Siltex, ktoré je ošetrené permanentným antibakteriálnym (biocídnym) aditívom na báze iónov striebra, účinná látka: fosforečnanové sklo s obsahom striebra.  Vlákno Prolen® Siltex bráni rastu baktérií, redukuje nepríjemné pachy a zabezpečí hygienickú sviežosť. Antibakteriálne aditívum, ktorým je vlákno Prolen® Siltex ošetrené, nespĺňa kritériá pre klasifikáciu ako nebezpečná látka (v súlade s Nariadením CLP).  

Dnes už je možné antibakteriálne rúška zakúpiť aj v obchodoch. Sme radi, že sme mohli pomôcť aspoň urýchlenou výrobou obalov na tieto rúška.

 ruskovzorky

certif

Adresa:
Chemosvit Folie s.r.o., Štúrova 101, 05921 Svit Slovenská Republika
Tel:
+421 52 715 2319
Fax:
+421 52 715 2761
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Spoločnosť je zapísaná
v obchodnom registri
Okresného súdu Prešov:
Oddiel Sa, vložka č. 10283/P

IČO: 31719724

IČ DPH: SK2020517290